Szanowni Państwo!

W imieniu Stowarzyszenia Fala Renowacji oraz miesięcznika „Administrator i Menedżer Nieruchomości” serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych o tym, jakie działania można podjąć w budynkach wielorodzinnych , aby zużywać mniej energii i płacić mniejsze rachunki. Spotkanie poświęcone tematyce „Modernizacja budynku wielorodzinnego”, odbędzie się 10 września 2024 r.
w Warszawie, w budynku Vizja Park przy ul. Okopowej 59.

Zgodnie z planowanymi zmianami do nowelizacji Krajowego Planu Odbudowy budynki wielorodzinne będą beneficjentami dodatkowych środków do wykorzystania na modernizację energetyczną. Choć z badań GUS wynika, że najpopularniejszym rodzajem przeprowadzanych działań modernizacyjnych dla budynków wielorodzinnych było ocieplenie ścian zewnętrznych, warto pamiętać, że najlepsze efekty w postaci obniżenia kosztów utrzymania budynku przynosi prawidłowo zrealizowana kompleksowa modernizacja. Tego rodzaju działania, oprócz eliminacji strat energii przez przegrody zewnętrzne, powinny także uwzględniać poprawę efektywności energetycznej systemów technicznych budynków, tj. ogrzewania, chłodzenia, oświetlenia, c.w.u i wentylacji dzięki zastosowaniu rozwiązań cyfrowych oraz wymianie źródeł ciepła na wydajne i nieemisyjne.

W trakcie warsztatów w sposób przystępny i praktyczny przedstawimy Państwu przykłady modelowych modernizacji energetycznych budynków wielorodzinnych, pokazując jakie efekty, w tym oszczędności finansowe, są możliwe do osiągnięcia. Skupimy się na także na tym, jaki potencjał niosą ze sobą poszczególne technologie budynkowe w kontekście obniżenia rachunków za prąd, c.w.u i ciepło dla mieszkańców. Pochylimy się także nad napotykanymi trudnościami w procesach modernizacji energetycznej i sposobach ich rozwiązania.

Nie zabraknie również informacji od przedstawicieli Banku Gospodarstwa Krajowego, który odpowiedzialny jest za wspieranie modernizacji budynków wielorodzinnych w Funduszu Termomodernizacji i Remontów.

Z poważaniem

Justyna Glusman, Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia Fala Renowacji
Sabina Augustynowicz, redaktor naczelna miesięcznika „Administrator i Menedżer Nieruchomości”